Rowlingová a Harry Potter aneb Na začátku stále může být SLOVO…

pátek 22. červenec 2011 13:06

Nevzpomenu si, kdo to řekl, ale bylo to nějak takhle: život je neustále se zpřesňující definice toho, čím člověk už nikdy nebude. Stát se od určitého věku třeba kosmonautem nebo chirurgem dost dobře nejde. Ale až do smrti zůstává jedna otevřená šance – stát se spisovatelem…

Přijde mi fantastické, že i v dnešním světě existuje oblast, v níž člověk může uspět v jakémkoliv věku - bez ohledu na to, kolik má peněz a čím a kým byl do té doby. A potřebuje k tomu jen počítač nebo jen sešit a pero. A svoji hlavu, samozřejmě.

Ano, je to možná i otázka štěstí… Rowlingovou odmítlo 12 nakladatelství, dnes je miliardářka. Ale na začátku byla jen ona. Bez toho, že si sedla a začala psát, by věci, co pak přišly, nebyly.

Závidím klukům a holkám, kteří měli v době, kdy vyšel první díl Harryho, třeba sedm - a měli  to štěstí, že mohli s jeho příběhem vyrůstat.

Tomáš Roreček

Tomáš Roreček

Tomáš Roreček

O písňových textech, o reklamě, o fotkách, o knížkách, o společnosti ... a vůbec.

Vystudoval jsem češtinu na UP Olomouc a DAMU (režie, dramaturgie). Jsem kreativní ředitel reklamní agentury AG Geronimo a taky textař (mj. pro skupiny Chinaski a Kryštof). Fotím, především street dokument.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora